Veľké drevostavby >25m²

Naše najväčšie zrubové chatky sú určené ľuďom, ktorí hľadajú víkendové, alebo prázdninové bývanie, zrubovú chatu, alebo väčší domček pre hostí za rozumnú cenu.  Všetky tieto zrubové drevostavby sú dodávané v demonte, balíka pozostávajúceho zo zrubového dreva spájaného pero drážkovým systémom, okien a dverí s dvojitým zasklením, vnútorných dverí, strešných dosiek, podlahových dosiek, všetkého kotevného materiálu, výstuh a ďalších komponentov potrebných na zmontovanie zrubovej chatky.  Je ich možné veľmi ľahko zmontovať v priebehu 3-6 dní. V prípade, že sa tieto stavby budú využívať väčšiu časť roka, odporúčame pridať strešnú a podlahovú izoláciu.

Zobrazuje sa všetkych 36 výsledkov

Ponuka veľkých zrubových chát

V našej kategórii „Veľké drevostavby“ môžete nájsť stavby od niečo vyše 20 m2 do 70 až 80 m2, prípadne ešte väčšie. Tieto zrubové chaty s 1, 2 alebo 3 spálňami sú ideálnym dovolenkovým ubytovaním pre menšie rodiny alebo skupinky 3 až 5 ľudí. Každá zrubová chata má taktiež priestor na zariadenie kuchynskej linky, obývacej izby a samostatnú toaletu.

Mnohí z našich zákazníkov ich využívajú ako víkendové ubytovanie, alebo ako dočasné bývanie pri výstavbe nového domu, ktoré následne ponechajú na účely prenájmu, alebo ako bývanie pre hostí.

Všetky naše zrubové chaty sú vyrobené z tých najlepších severských smrekov predstavujúcich jedno z najlepších rezív vôbec. Všetko, čo potrebujete na zmontovanie zrubovej chaty je zahrnuté v štandardnom balíku.

Naše veľké drevostavby majú 70 mm a 92 mm hrubé dosky.  Pri rozhodovaní sa medzi zrubovými chatami so 70 mm a 92 mm stenami majú kabíny s 92 mm stenami okrem hrubších stien aj naše dvere a okná série „Living“ určené na celoročné bývanie. Pri zrubových chatách so stenami o hrúbke 70 mm používame dvere a okná radu „Summer Plus“.

Naše okná typu „Summer Plus“ sú základným radom okien s dvojitým zasklením a rámom zo severskej jedle (2 x 3 mm samotné sklo), hliníkovou vonkajšou roletou a tesnením. V prípade okien a dverí radu „Living“  sa však bavíme i o vynikajúcej tepelnej izolácií a funkčnosti. Tieto okná sú vybavené otváracími a sklápacími systémami od nemeckej spoločnosti Roto, majú viaceré zaisťovacie body a 4-18-4 mm dvojité zasklenie.  Zároveň majú lepšiu izoláciu ako okná väčšiny domov.

Zmontovať náš záhradný domček, alebo chatu s použitím nášho montážneho vybavenia určeného pre stavbu zrubových chát je v celku jednoduchá úloha.  Postavenie veľkej zrubovej chaty zahŕňa nasledujúce kroky:

  • Pred začatím samotnej montáže chaty je potrebné zabezpečiť rovnú základovú betónovú dosku. Plán vedení vody, kanalizácie a elektriny je potrebné zosúladiť s plánmi chatky a prispôsobiť všetkým ostatným okolnostiam. Tieto práce je najlepšie prenechať tímu stavebnej spoločnosti.
  • Impregnované základové dosky (vrátane štandardného príslušenstva) je potrebné položiť na základy, zoskrutkovať navzájom a zaistiť ich o základovú dosku.
  • Ďalším krokom je vystavanie stien z dosiek zaisťovaných perodrážkou. Nasleduje inštalácia navijaka na zdvihnutie strechy a pribitie strešných dosák.  Po osadení strešných dosák pokryte strechu asfaltovou lepenkou (súčasť štandardného vybavenia). V tomto momente je už stavba chránená pred náhlym dažďom.
  • Ako ďalšie je možné osadiť exteriérové okná a dvere, po ktorých nasledujú podlahové dosky a nakoniec interiérové dvere.

Na to, aby ste boli schopní postaviť chatku v demonte, budete potrebovať maximálne 3 až 6 dní.

Na naše veľké zrubové chaty s hrúbkou stien 70 a 92 mm sa vzťahuje 5 ročná výrobná záruka, no samotné drevostavby Vám, za predpokladu vynaloženia patričnej starostlivosti, poľahky vydržia aj celý život.