Drevené domčeky

Záhradný domček, či chatka Vašu záhradu určite oživí, čím získa viac výnimočnosti. Záhradný domček 24 vám ponúka najlepší výber záhradných stavieb na Slovensku, a to s hladkým priebehom dodania, vo vynikajúcej kvalite a za najlepšiu cenu. Všetky naše záhradné chatky sú vyhotovené zo škandinávskeho smreku, ktorý je jedným z najkvalitnejších stavebných drevených materiálov vôbec. Neváhajte sa ná opýtať vštky otázky, ktoré máte, radi Vám pomôžeme kúpiť ten najlepší záhradný domček, garáž, či saunu podľa Vašich predstáv.

Zobrazených 1–36 z 127 výsledkov

Ako si kúpite záhradnú chatku, ktorá bude pre každého člena rodiny tou najlepšou?

Ľudia si kupujú záhradné chatky zo všetkých možných dôvodov. Niektorí chcú venovať viac času svojej záhrade, iní zase potrebujú zvláštny priestor pre svoje koníčky alebo pre relax celej rodiny, prípadne na grilovačky, či varenie a konzumovanie jedla na záhrade. Ďalší chcú hrať biliard alebo iné hry, aby sme uviedli len zopár príkladov. S takýmito aktivitami sa aj s rodinou vymaníte z denného domáceho kolotoča a spríjemníte si niektoré večery alebo víkendy. Prv než sa rozhodnete, akú chatku si kúpite, bolo by rozumné zhromaždiť si členov svojej rodiny a vyzistiť, čo kto očakáva od nového záhradného domčeka.  Takto sa rýchlejšie dozviete, pre aký typ a akú veľkosť domčeka sa rozhodnete, aby boli spokojní všetci členovia vašej rodiny. My máme totiž v ponuke 200 typov záhradných chatiek a domčekov, a preto bude vaše rozhodovanie pre vás napínavé a aj zábavné!

Aká je správna hrúbka stien mojej záhradnej chatky?

Ako budete chatku využívať, koľko priestoru máte k dispozícii na záhrade a finančný objem, ktorý ste si na chatku určili, sú zvyčajne hlavnými faktormi na určenie definitívnej veľkosti záhradného domčeka. Čím bude väčší, tým musia byť jeho steny hrubšie, aby sa zaistila jeho bezpečnosť, stabilita a masívnosť.

Zvyčajná dostupná hrúbka stien záhradných chatiek a domčekov je 28mm, 34mm, 40mm, 44mm, 50mm, 58mm a 70mm.

Steny s hrúbkou 28mm až 34mm sú vhodné pre záhradné chatky umiestnené na priestore do 8m². Sú to chatky s rozmermi 2x2m a 2x3m. Tenké steny sa ale rýchlejšie opotrebujú, nie sú dosť silné a výkyvy vonkajších teplôt budú mať väčší vplyv na teplotu vo vnútri. Tenšie  dosky stien znamenajú aj menej použitého materiálu, a preto bude suma na cenovke záhradnej chatky nižšia.

Pre malé a stredné záhradné chatky na sezónne využitie radi odporúčame hrúbku stien 40mm. 40mm steny obsahujú dvojité pero -drážkovanie aby do seba lepšie dosky zapadali. V niektorých častiach sú upevnené kovovými drôtmi  a kovovými vystuženými drôtmi vloženými cez celú stenu vo všetkých štyroch rohoch. Ak si na sezónne používanie kúpite záhradnú chatku s rozlohou  3x3m, 3x4m alebo 3x5m (8-15m2) so  40mm hrubými stenami, môžete sa spoľahnúť na jej stabilitu, silu a dlhú životnosť.

Naše záhradné chatky s hrúbkou stien 44mm až 50mm predstavujú najlepšiu hodnotu vašich peňazí investovaných do záhradnej drevostavby. Záhradné domčeky s veľkosťou  10-25m² vynikajú nielen skvelou kvalitou drevených štruktúr, ktoré sú mimoriadne silné a majú dlhú životnosť, ale aj oknami a dverami s dvojitým sklom, ktoré patria do štandardného vybavenia. Ak si chcete kúpiť záhradný domček s rozlohou 3x4m, 4x4m, 4x5m alebo dokonca 5x5m, aký vám vydrží dlhé roky, najlepšie riešenie pre vás sú domčeky s hrúbkou stien 44 až 50mm.

Veľmi veľké záhradné chaty si vyžadujú riadne hrubé a odolné steny s hrúbkou 70mm. Takéto steny sú vhodné pre chaty s rozlohou  5x6m, 6x6m, 5x7m, 5x8m a eventuálne aj pre väčšie. Ak si chcete kúpiť chatu, kde sa pohodlne zmestí biliardový stôl v plnej veľkosti, prípadne s priestorom, kde sa bude dať hrať pingpong, alebo záhradnú chatu za iným účelom, najlepším riešením sú veľké záhradné chaty. Naše záhradné 70mm-ové chaty majú 28mm hrubé stenové panely a sú vybavené našimi najlepšími oknami a dverami s dvojitým sklom, ktoré sú odolné voči výkyvom počasia. Do ich štandardnej ceny sú zarátané aj 92mm-ové základové hranoly.

Hrúbka steny výrazne ovplyvňuje silu, životnosť, odolnosť vášho záhradného domčeku voči teplotám, ako i jeho bezpečnosť, a preto si vyžaduje mimoriadnu pozornosť. Zároveň treba brať do úvahy, že práve hrúbka stien patrí medzi najdôležitejší faktory pri určovaní ceny.

Budem používať moju záhradnú chatku len na sezónu alebo dlhšiu dobu?

So záhradnou chatkou si leto v záhrade vychutnáte ešte lepšie. Chatka sa ale dá využiť počas celého roka ako priestor na vaše koníčky, hry, eventuálne ako druhý domov. Takéto možnosti jej využitia si treba dopredu premyslieť.

Hociktorý typ záhradnej chatky je vhodný, ak ju chcete využívať len cez leto. Ak uvažujete o jej celoročnom využívaní, treba uprednostniť stavbu s hrubšími stenami, oknami a dverami s dvojitým sklom a izoláciou, a samozrejme nezabudnúť na kúrenie.

Všetky naše chatky majú hrúbku steny min. 44mm a okná a dvere s dvojitým sklom, a všetky sa dajú nainštalovať do záhradných chatiek, ktoré sa využívajú po celý rok.

Podľa našich skúseností sú podlahy a strechy na väčšine Slovenska riadne izolované. Práve pri podlahách a strechách je izolovanie najdôležitejšou súčasťou stavby kvôli výrazným teplotným výkyvom. Na chladné mesiace roka potrebujete radiátor alebo malý vykurovací systém. Ak uprednostňujete vykurovanie, budete potrebovať aspoň dva ventilačné otvory, pričom jeden treba umiestniť nižšie a druhý vyššie, aby ste zabezpečili vetranie vzniknutej vlhkosti. Podľa nás je najvhodnejším izolačným materiálom minerálna vlna v rolách alebo dosky z minerálnej vlny, ako aj dodatočné  textilné materiály či polyamidové fólie, ktoré chránia pred vetrom.

Treba vedieť, že zateplenie a kúrenie sa dá pridať, a to za veľmi rozumnú cenu, pričom výsledok bude úžasný. Takto totiž budete môcť využívať záhradný domček nielen 5-6 mesiacov ale po celý rok.

Štýl mojej záhradnej chatky?

K štýlu záhradných chatiek sa väčšinou pristupuje z dvoch uhlov pohľadu: niektorým ľuďom vyhovuje domček, ktorý sa podobá ich domácemu štýlu, kdežto iní chcú takú chatku, ktorá sa im najviac páči a to bez ohľadu na to, ako stavba vyzerá. Drevená stavba bude vždy v kontraste k vašej záhrade, a preto sme presvedčení, že obe alternatívy do vašej záhrady pristanú.

Môžem si kúpiť záhradnú chatku na zákazku?

Vybrať si môžete z našej ponukovej palety obsahujúcej takmer 200 štandardných rozličných záhradných domčekov a iných drevostavieb, z ktorých si určite zvolíte tú pravú pre vás. Ak by ste si i tak nenašli nič, čo by vám vyhovovalo, štandardné chatky dokážeme za zvlášť poplatok pozmeniť podľa vašich predstáv. Na zákazku vyhotovíme záhradné chatky podľa želania zákazníka. Vonkajšiu rozlohu štandardnej chatky zmenšíme alebo zväčšíme podľa vášho želania, jednoduchú sklenú výplň okien alebo dverí  nahradíme dvojitou, štandardný počet okien chatky vieme znížiť alebo zvýšiť, pričom na výber máme viacero typov dverí a okien; ďalej upravíme hrúbku steny podľa vášho priania, takisto môžeme zväčšiť terasu, eventuálne vykonať ďalšie úpravy a zmeny na záhradnom domčeku podľa vašich prianí.

Záhradné chatky vyhotovené na zákazku sú v priemere o 10-20% drahšie než štandardné modely.  Navýšenie ceny vzniká vypracovaním dodatočných nákresov, na základe ktorých sa zákazka môže vyhotoviť. Hoci dodacia lehota trvá o 2-3 týždne dlhšie než u štandardnej chatky, získate záhradnú chatku šitú na mieru a podľa vášho vkusu.

Zvláštnosti drevených stavieb. Ako sa treba riadne starať o záhradnú chatku?

Naše záhradné domčeky sa vyrábajú zo škandinávskeho smreka, ktorý patrí medzi najlepšie stavebné materiály vôbec. Lenže je to čisto prírodný materiál a preto treba, aby ste sa o ňom dozvedeli zopár dôležitých vecí.

Malé praskliny a hrče sú bežným javom u drevených stavieb. Takisto si treba uvedomiť, že jednotlivým dreveným súčastiam trvá rok, kým sa po úprave a stavbe usadia a adaptujú. Z tohto dôvodu budete možno po prvom roku musieť prispôsobiť dvere a okná na vašom záhradnom domčeku, aby ste zabezpečili ich riadne fungovanie.

Najväčším nepriateľom dreva je vlhkosť. Na ochranu vašej záhradnej chatky voči  plesni a hnilobe treba vykonať 4 veľmi jednoduché opatrenia:

  • Postavte vašu záhradnú chatku na riadnom základe, pričom základné dosky treba poodtiahnuť zopár cm od základu asfaltovými pásmi umiestnenými medzi základovými doskami a stavebným základom. Takto si zabezpečíte riadnu ventiláciu pod domčekom a vyhnete sa priamu kontaktu s trávou a zemou.
  • Vyvŕtajte dve diery do fošní stien, jednu nižšie, druhú vyššie, čím zabezpečíte riadne vetranie. Diery treba pokryť roštmi z kovu alebo umelej hmoty. Takto si zabezpečíte únik vlhkosti z vášho záhradného domčeka.
  • Strechu pokryte strešnou lepenkou (dodávame ju spolu s našimi chatkami) a najlepšie aj so strešnými šindľami alebo ešte ďalšou vrstvou strešnej lepenky, aby ste si zabezpečili ochranu strechy.
  • Záhradný domček je najlepšie potrieť vrstvami ochranného laku alebo farby, a to hneď po postavení chatky. Vysokokvalitné prostriedky na ochranu dreva treba znovu natrieť až po 5-6 rokoch.

 

Postavíte si váš záhradný domček sami alebo si zavoláte odborníkov?

Naše záhradné domčeky nazývame jednoducho „urob si sám“. Ľudia, ktorí majú už skúsenosť s prácou „urob si sám“, a to napr. s montovaním nábytku v domácnosti, alebo záhradných štruktúr, si domček rýchlo postavia sami v priebehu 2-4 dní. Na postavenie vášho domčeka potrebujete dvoch dospelých ľudí a nasledovné náradie: ručnú pílku, skrutkovač, gumovú paličku, kladivo, pracovný rovný podklad, zvinovací meter, vŕtačku, nôž,  kliešte kombinačky a rebrík. Všetky potrebné súčiastky, detailný plán chatky spolu s príručným návodom na zmontovanie budú dodané zároveň s domčekom.

Oodporúčame náš montážno-inštalačný servis resp. si treba prizvať aspoň jednu osobu s patričnými skúsenosťami a zručnosťou. Montáž záhradného domčeka si vyžaduje riadne porozumenie toho, čo robíte, prácu so stovkami klincov a skrutiek, nivelačné práce, rezanie viacerých častí na správnu veľkosť a viaceré podobné výkony.

Aby sme vám uľahčili rozhodnutie, či si domček postavíte sami, alebo sa radšej spoľahnete na odborný stavebný tím, pripravili sme pre vás 20-minútové video, ktoré detailne popisuje všetky stupne montáže záhradného domčeka alebo chatky.

Prečo si kúpim záhradný domček práve od firmy Záhradný Domček 24?

Záhradný domček24  je spoločnosťou, ktorá pôsobí výlučne v oblasti záhradných chatiek a domčekov. Naše záhradné chatky a domčeky navrhujeme, vyrábame a zároveň predávame. Predaju takýchto stavieb od iných výrobcov sa nevenujeme. Takto si totiž udržíme kontrolu celej realizácie – od nákresu až po dodanie, pričom vám za skvelé ceny ponúkame vysokokvalitné záhradné domčeky a chatky.