Fínske sauny

Ponúkame viacero typov domácich sáun. Záhradné sauny v drevených domčekoch, Sudové sauny, unikátne sauny Hobbit a množstvo Interiérových sáun.

Všetky naše sauny sú s možnosťou vlastnej montáže, alebo využitím služby našej spoločnosti Moodi s.r.o.  Sauny sú rozložené a zabalené na paletách a pripravené na doručenie, ktoré zabezpečujeme v rámci objednávky. Balenie obsahuje hotové diely, montážny materiál, spolu so všetkými súčasťami saunovej miestnosti a rovnako aj s montážnym návodom. Na zostavenie saunovej kabíny sú potrebné minimálne dve osoby, ktoré už majú skúsenosť s prácou s drevom. Práce v závislosti od veľkosti sauny trvajú 1-3 dni.  Naše záhradné saunové zruby boli navrhnuté a vyhotovené podľa starej fínskej tradície, aby ponúkali maximálny zážitok zo sauny.

Pred nákupom odporúčame zvážiť pár nasledovných veci:

Koľko ľudí sa môže maximálne v saune saunovať naraz?

Najpopulárnejšie záhradné saunovacie domčeky sú navrhnuté pre rodinu. Záhradné sauny pojmú zhruba 3-4 ľudí. Sauna obsahuje dve lavice, približne 2 m dlhé – jedna horná a jedna spodná. Spodná lavica slúži primárne ako odpočívadlo pre vaše chodidlá, ale je tiež veľmi užitočná pre deti, ktoré si na ňu môžu sadnúť, alebo pre dlhšie vychutnanie si menšie teploty. Ak sa obzeráte po záhradnej saune pre 5-7 ľudí, potom by ste sa mali zamerať na väčšie alternatívy. Väčšie záhradné sauny sú dodávané s dvoma hornými a dvoma spodnými lavicami.

Kúpiť menší domček pozostávajúci len zo sauny samotnej,  alebo radšej saunovú kabínu spolu s priestorom na prezliekanie, verandou a miestom navyše pre inštaláciu sprchovacieho kúta?

Pre vychutnanie správneho saunovania vo vašej záhrade za čo najnižšiu cenu, odporúčame zvoliť si jednoduchú saunu bez prezliekarne alebo ďalších doplnkov. Malý saunovací zrub má rozmery 2×2 m so všetkými náležitosťami k saunovaniu zakomponovanými už vo vnútri. Prezliecť sa môžete v dome a v župane prebehnúť do sauny na záhradu. Saunové domčeky týchto rozmerov, môžu byť zakúpené  len za 2000 euro a zostavené v priebehu jedného či dvoch dní. Sú tou najlepšou voľbou pre záhrady s obmedzeným priestorom.

Ak by ste ale chceli Vašu exteriérovú saunu posunúť na vyššiu úroveň, mali by ste popremýšľať o väčšom záhradnom saunovacom domčeku so samostatnou prezliekarňou a verandou. Väčšia záhradná sauna s verandou je veľmi vhodná na trávenie lenivých popoludní s vašou rodinou, alebo priateľmi. Môžete si vychutnať drink a občerstvenie na verande, prípadne si na nej grilovať, medzi saunovaním. Väčšia exteriérová sauna zvyčajne poskytuje vo vnútri dostatok priestoru pre sprchový kút. Saunový domček týchto rozmerov, môžete zakúpiť za 3000 – 8000€, záleží na veľkosti.

Aké súčasti sú pre saunu nevyhnutné?

Keď si zakúpite záhradnú saunu, uistite sa, že obsahuje miestnosť so zateplenou strechou pre zachovanie optimálnej teploty. Dvere musia byť drevené, alebo špeciálne dvere pre sauny, vyrobené z bezpečnostného skla.  Sauna musí obsahovať drevené lavice na sedenie a ležanie a drevenú ochranu na piecku, ktorá Vás chráni pred popálením o piecku. V saune by nemali chýbať operadlá a rošt na podlahu.

Akú mám kúpiť saunovú piecku do záhradnej sauny?

Predtým, než zakúpite saunovú pec, musíte poznať vnútorný objem vašej sauny. Zmeraním šírky, výšky a dĺžky vašej kabíny vypočítajte objem v kubických metroch a podľa tohto údaju objednajte piecku so správnym výkonom.

Na trhu je dostupných množstvo rôznych saunových pecí. Na výber máte základné modely, alebo saunové piecky s digitálnym ovládaním, prípadne možnosťou BIO Sauny, kedy saunová piecka produkuje vodnú paru a udržuje v saune nastavenú vlhkosť.

Základné modely saunových pecí väčšinou majú zabudované ovládacie prvky. Ich ovládanie je jednoduché a vystačí si s dvoma ovládačmi: jeden pre teplotu a druhý pre časovač zapnutia a vypnutia. Moderné saunové pece sú ovládané digitálne, takže môžete ovládať teplotu vašej sauny s presnosťou na 1 ° C. Naviac môže byť ovládací panel umiestnený aj mimo sauny, napríklad v dome, alebo pomocou aplikácie cez smartphone, aby ste mohli vašu saunu spustiť a nastaviť teplotu pred samotným vstupom do sauny.

Stĺpové saunové pece s väčším množstvom saunových kameňov sú v poslednom období veľkým trendom. Na trhu sú aj piecky s možnosťou riadeného výparníka, ktoré Vám vytvoria BIO Saunu s vysokou vlhkosťou už za pár minút.