• Zahradny Domcek 24
 • Vyberte si ten správny záhradný domček

  Ak rozmýšľate nad kúpou záhradného domčeka, automaticky sa vám asi vynára veľa otázok. Nákup je potrebné dobre zvážiť, preto by ste si mali vopred premyslieť, aký záhradný domček je pre vás vhodný a ktoré kritériá musí spĺňať.

  Nájdite si ten pravý záhradný domček v 4 krokoch

  Rozhodli ste sa kúpiť záhradný domček? Veľmi dobre! Prvý krok ste zvládli, teraz však stojíte pred výberom z nespočetného množstva drevených, plastových, kovových alebo iných záhradných domčekov, kôlní na náradie a záhradných altánkov. Pomocou nasledujúcich 4 krokov môžete obmedziť svoj výber a nájsť ten pravý záhradný domček pre vás:

  1. Na aký účel chcete používať svoj záhradný domček?

  Najskôr si samozrejme treba ujasniť, na čo chcete svoj záhradný domček využívať. Dnes si viete vybrať domček nie len podľa tvaru a dizajnu, ale aj podľa jeho využitia. 

  2. Z akého materiálu by mal byť záhradný domček vyrobený?

  Len čo je jasné, na čo chcete svoj domček použiť, nastáva otázka, z akého materiálu by mal byť vyrobený. Má to byť kovová záhradná búda, plastový prístrešok na auto alebo drevostavba?

  3. Správny základ pre váš záhradný domček

  Materiál záhradného domčeka má veľký vplyv na to, aký podklad bude potrebný. Dôležitý je bezpečný a stabilný základ, aby sa domček v určitom okamihu neprepadol a nestál nakrivo. Ľahký plastový záhradný altánok možno umiestniť na kovový rám, ale napríklad ťažká záhradná sauna by mala byť položená na betónovom základe.

  4. Aký rozmer by mal mať záhradný prístrešok?

  Dôležitá je samozrejme aj veľkosť vášho záhradného prístrešku. Chcete si postaviť iba malý altánok na grilovanie alebo by mal byť záhradný domček zriadený aj na obytné účely, pracovňu alebo domáce fitko?

  Keď ste si odpovedali na 4 vyššie uvedené otázky, musíte sa len rozhodnúť pre dizajn, ktorý sa hodí k vašej záhrade a štýlu.